OTÁZKY PRO PETRU

Pokud máte jakékoliv otázky k přirozené výchově, Konceptu kontinua nebo tématům souvisejícím, můžete se zde ptát. Není v mé moci nahradit odpovědí obsah knihy nebo všech proběhlých online seminářů, ale pokusím na Vaši situaci odpovědět co nejsrozumitelněji a nebo nasměrovat na zdroj, kde odpovědi najdete, pokud by to bylo obsáhlejší. Tak pište, těším se. :)

Co se dozvíte v knize

Dozvíte se mnoho informací, které potřebuje rodič vědět, aby mohl být v pohodě a jeho dítě také. Informací, na které stěží v běžné literatuře narazí. Dokonce i informací, které v žádné literatuře nejsou. Naučím Vás, jak přistupovat k mateřství s citem a Vaší vlastní intuicí. Celé mateřství se tak stane naprosto pohodovým a klidným. Vy budete spokojeným rodičem šťastných dětí.

 

Novorozené miminko

Jaké jsou potřeby malého miminka a jak je naplňovat, strava při kojení, principy nošení v šátku nebo nosítku, bezplenková komunikační metoda, spaní ve společné posteli.

Lezůně, batole a vyšší

Jak s dítětem komunikovat, kde mu nechat zodpovědnost a v čem už ne, jak funguje samohlídání a jaké jsou civilizační pasti

Já sama

Na co si dát pozor ve vlastním chování. Jak přistupovat, když Vám představy o výchově komplikuje okolí.

Slovo autora

Petra Janoušková
Nemohla jsem se sžít s představou mateřství tak, jak jej z minulých generací známe a tak, jak jsem to viděla okolo sebe. Hlava mi říkala, že musím být na dítě, co nejpřísnější, že mu musím dát pevný režim a držet ho pořádně "zkrátka". Jen tak, že z něj vychovám dobrého člověka. Ale celé mi to připadalo velmi obtížné, představa, že tohle táhnu silou třeba dvacet let nebo déle, mi připadala vyčerpávající a únavná. A nějak to nešlo dohromady s mým cítěním. To cítění mi říkalo, že to musí být jednoduché, že to musí jít všechno jako po másle. Pak jsem našla malou knížku, která mé vnímání podpořila. Jmenovala se Koncept kontinua. A ta mě neskutečně chytla za srdce: "Ano, takhle jednoduché to může být." Našla jsem svoje PROČ to dělat jinak než mi všichni vypráví. Ale chybělo mi to důležité. Chybělo mi JAK na to. Začala tím moje dlouhá cesta hledání a sbírání informací, vzdělávání, ale hlavně ověřování praxí, analyzování chování dětí svých i ostatních. Potom přibylo pořádání mých vlastních seminářů a řešení potíží a konkrétních situací s maminkami na seminářích. Proto jsem se rozhodla napsat ebook/knížku. Usnadnit rodičům jejich hledání, předat a shrnout informace, které jsem našla, i na které jsem přišla sama.

Ukázka z knížky Šťastné dítě, spokojený rodič - zdarma

Zadejte svůj email a my Vám pošleme ukázku ve formátu pdf.