Kniha / eBook

POHÁDKY Z LESA

Knížka Pohádky z lesa obsahuje 24 příběhů pro děti ve věku od 3 do 7 let. Víla Ostružinka a skřítek Javořík v nich malé posluchače a začínající čtenáře seznámí zábavnou formou s tím, co se děje v lese během celého roku. 

Pohádky z lesa jsou krátké a svižné, takže je vydrží poslouchat i mladší a neposednější děti. Jsou psány velkými písmeny, aby se děti učily jednotlivá písmenka poznávat a zkoušely si samy pohádky číst – tuto možnost máte společně také v angličtině a slovenštině. 

Knížku můžete smysluplně využít jako netradiční a zdravý adventní kalendář – na každý den v prosinci totiž vychází jedna pohádka. Ke každé z nich je navíc připravena omalovánka nebo vystřihovánka, které prodlouží zájem dětí o samotný příběh a zpříjemní jim čekání na Ježíška. 

Jemné pohádky

Pohádky z lesa jsou součástí konceptu a budoucí edice „Jemné pohádky“. Ve světě přesyceném akčními až násilnými příběhy v nich chceme ukázat, že vyprávět se dá i jinak. Jemně, s láskou a porozuměním, a přesto poutavě a s nadšením pro každé slovo. Stejně pojaté ilustrace, které knížku doprovázejí, jsou už jen třešničkou na dortu po milém čtenářském zážitku.

Společně strávený čas

Říká se, že dětem bychom měli číst minimálně 20 minut denně. S Pohádkami z lesa to lehce zvládnete, nabízejí vám ale mnohem více – společně strávený čas v jednom z nejkrásnějších období v roce. Prožijte adventní večery zachumlaní v teplé dece s šálkem horkého kakaa a pohádkami, které mají smysl

Enviromentální výchova

Láska k přírodě je u malých dětí spontánní a vztahy se zvířátky u nich vznikají přirozeně. Přírodě je ale třeba také postupem času porozumět. Vysvětlení toho, co se kolem nás venku děje během celého roku, je v knížce podáno jednoduchým, pochopitelným a zábavným způsobem.

Chci stáhnout pohádku spolu s omalovánkoU zdarma

NAŠE PRODUKTY

eBook
237 Kč
Pdf
Knížka se všemi 24 pohádkami ve formátu pdf, aby bylo možné omalovánky a pohádky tisknout.

POHÁDKY Z LESA máme dostupné i ve slovenském a anglickém jazyce !

RECENZE POHÁDEK OD NAŠICH ČTENÁŘEK

Děkujeme za pohádky, posílám fotky naší realizace. V trubičce nalezneme ráno omalovánku a pohádku čtu z knížky při snídani. Omalovánky lepíme na dveře na připravené očíslované chlívečky. Procvičíme tak i čísla. Děj má spád, nic dramatického ale krásné "obyčejné" zážitky, ze života. První den jsme dedukovali barvu vlasů. Kačka nakonec prohlásila, že Ostružince tmavé nesluší :)
MaminkaZuzka a Kačenka (4 roky)
Ja som dcerke vyrobila deku s 24 roznymi vreckami (pre inspiraciu posielam foto) a omalovanky s pribehom mi do toho padnu ako uliate :) tak uz len vytlacit. Dakujem :) robite super pracu! K.
MaminkaKatarína (2 roky)

SLOVO AUTORKY

Pohádky o skřítkovi Javoříkovi a víle Ostružince jsem psala původně pro své děti. Chtěla jsem jim srozumitelně a zábavnou formou vysvětlit všechno možné, co se děje v lese. A prý se mi to povedlo. Teď bych pohádkové příběhy ráda poslala dál do světa, do Vašich knihovniček a srdcí. Kromě ročních období a jevů se v knížce vyskytují i některá zvířátka a příklady chování k nim. Z přírodních úkazů je to například zatmění Slunce, koloběh vody, slunovrat a mnoho dalších… Pohádky z lesa jsem už od samého počátku pojala jako adventní, ačkoliv advent jako takový a téma Vánoc moc nezohledňují. Chtěla jsem totiž, aby mé děti měly adventní kalendář, ale nechtěla jsem, aby kvůli tomu každý den jedly čokoládu. Postupně jsem došla k tomu, že nejlepší formou oblíbeného rituálu budou právě adventní pohádky. A tak máme místo kalendáře na krbu pověšenou adventní ponožku a děti v něm každý den najdou novou pohádku. Moc je to baví a těší se, jaký příběh je tentokrát čeká a co se v něm dozvědí.
Petra Janouškováautorka knih